فقط روز اول سال

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم اللهیک. اگر درست یادم باشد، نوروز 82 بود. آن سالها نوروز مصادف بود با ماه محرم و صفر. چند ماه بو... با عنوان : فقط روز اول سال بخوانید :

بسم الله

یک. اگر درست یادم باشد، نوروز 82 بود. آن سالها نوروز مصادف بود با ماه محرم و صفر. چند ماه بود که پدربزرگ به رحمت خدا رفته بود و شاید در همین چند ماه، بی بی خیلی بزرگتر شده بود و دیگر "بزرگ" خانه بود... ایام تعطیلات نوروز را رفتم روستایمان. حرمت محرم آن قدر بود که نوروز را از "عید" بودن در آورد. قرار بود روز اول فروردین را برویم سر خاک پدربزرگ. بی بی گفت وقتی با آشناها روبرو می شوید نگویید "عیدتان مبارک"؛ بگویید "سال نو مبارک" یا "سال خوبی داشته باشید"... آن سال، خیلی ها با پیراهن مشکی سال را نو کردند.

دو. یا حضرت هادی، ما شاگردهای خوبی نبودیم و نیستیم؛ اما در "جامعه ی کبیره" ی شما آموخته ایم که "روح و نور و طینت" شما، همان روح و نور و طینت سیدالشهداء است. آموخته ایم که باید همان "تولایی" به شما را داشته باشیم که به امیرالمؤمنین داریم. (أنّ أرواحکم و نورکم و طینتکم واحدة، طابت و طهرت، بعضها من بعض... أمنتُ بکم، و تولّیتُ آخرکم بما تولّیتُ اوّلَکم).

سه. امسال هم روز اول فروردین برای ما "عید" نیست عاشورای امام هادی است... اول فروردین امسال، روز اول سال است؛ همین.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 ساعت: 20:31