در باب افتتاح ها (غیر انتخاباتی)

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم اللهمن که چندان خبر ندارم؛ اصلاً فرض می گیریم همه ی طرح هایی که این روزها آقای روحانی دارد افتتا... با عنوان : در باب افتتاح ها (غیر انتخاباتی) بخوانید :

بسم الله

من که چندان خبر ندارم؛ اصلاً فرض می گیریم همه ی طرح هایی که این روزها آقای روحانی دارد افتتاح می کند، طرح های دولتی بوده اند و صفر تا صدشان در همین دولت ساخته شده است. نکته ای که می خواهم بنویسم ربطی به صدق و کذب این فرض ها ندارد.
سؤال من ـ که شاید خیلی ساده و ساده انگارانه به نظر برسد ـ این است:
هر کدام از سفرهای این روزهای آقای رئیس جمهور و وزرا و مدیران و دیگر اطرافیان ایشان، چه قدر برای بیت المال آب می خورد؟ و با این هزینه، می شود جلوی تعطیلی چند واحد تجاری مثل داروگر و روغن جهان و کالای خانگی آزمایش و... را گرفت و نگذاشت کارگرهای شان بی کار شوند؟آقای روحانی! شما که خیلی طرح ها را با ویدیو کنفرانس افتتاح می کنی؛ چه اشکال دارد این کار (که شاید بتوان پرسید همین هم چه ضرورتی دارد؟) از همین تهران انجام شود؟ یعنی هیچ خرج مهم تر از سفر شما برای بیت المال وجود ندارد؟ من که باور نمی کنم...

پ.ن. نباید بی انصاف بود؛ این رویه ی نچسب، مختص به دولت فعلی نیست... یادم هست که در مناظرات سال 92 آقای حداد عادل به درستی به این موضوع اشاره کرد و گفت که اگر رئیس جمهور شوم، ایم چنین نخواهم بود. اما جامعه ی امروز ما جامعه ای نیست که حداد رئیس جمهورش شود ـ هر چه قدر هم لایق باشد.


یا علی مددی

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 2 ارديبهشت 1396 ساعت: 0:24