حرفهای مفت | بلاگ

حرفهای مفت

تعرفه تبلیغات در سایت

امکانات وب

بسم الله

چند هفته قبل یکی از رفقا جمله ای به نقل از استاد میرباقری برایم فرستاد. جواب دادم این جمله تحریف شده و اصلش این بوده... بحثی از آیت الله میرباقری را طوری تقطیع کرده بودند که انگار ایشان گفته بود عاشورای سال بعد خبرهایی است (و این خبرها هم لابد یعنی ظهور!). در حالی که اصلا بحث ایشان چیز دیگری است.

چند روز قبل بنده خدایی مطلبی فرستاد درباره یک فضانورد که گفته از روی ماه ـ به گمانم ـ فقط هشت نقطه ی زمین را روشن دیدم و بعد متوجه شدم که اینها مکه و مدینه و نجف و... بود. جز این، آن بالا به صورت مداوم صدای اذان می آمد و من مسلمان شدم.
یک جستجوی ساده در اینترنت نشان داد که این خبر، شایعه بوده.

امروز صبح مطلبی دیدم به نقل از سفینة البحار مرحوم شیخ عباس قمی. ما هم که بی کاریم! رفتم و هرچه گشتم آن مطلب را در سفینة البحار نیافتم. کلمات کلیدی ای از متن را هم در نرم افزار جامع احادیث سرچ کردم؛ خبری نبود که نبود. پیام داده ام به نویسنده آن کانال. جواب می دهد من از جای دیگری گذاشته ام. البته بدون هیچ لینک یا آدرسی! جالب این که این کانال بیش از دوازده هزار عضو دارد. ببینید یک حرف سست با چه سرعتی پخش می شود.

چند دقیقه قبل می بینم در کانال شهید آوینی مطلبی نوشته که به دست نوشته ی یک دبیرستانی شبیه تر است تا شهید آوینی! و نوشته که این مطلب دارد پخش می شود به اسم شهید آوینی در حالی که شهید اصلا چنین نوشته ای ندارد.

نمی دانم این حرفم هیچ اثری دارد یا نه! ولی شما را به خدا در نقل سخنان دقت کنید. مخصوصا وقتی پای خدا و پیامبر و معصوم وسط است. بستن حرف به دهان خدا و معصومین کار سهلی نیست. هر چه را از هر جا به اسم روایت و سخن فلان عالم دیدیم، فوری پخش نکنیم!

به قول استادمان، حرف مفت است که می شود راحت و زیاد گفتش! حرف حساب ربع ساعت است!

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : شنبه 16 دی 1396 ساعت: 19:57